اخذ ویزای شنگن
سفر به اروپا با رز گشت

 

 برای سفر به کشورهای اروپایی اخذ ویزا الزامی است. برای گرفتن ویزای اتحادیه اروپا بهتر است از طریق محدوده شینگن اقدام کنید. در صورتی که ویزای شینگن داشته باشید بقیه کشورهای اتحادیه اروپا نظیر سوئیس به راحتی به شما ویزا خواهند داد.

کشورهای عضو شینگن

اتریش –بلژیک -جمهوری چک –دانمارک –استونی -فنلاند – فرانسه –آلمان –یونان -مجارستان- ایسلند- ایتالیا- لتونی- لیتوانی-لوکزامبورگ- مالت- هلند- نروژ- لهستان-پرتغال- اسلواکی- اسلوونی- اسپانیا -سوئد-سوییس- لیختن اشتاین

مدارک و توضیحات مربوط به ویزای شنگن : 

ویزای شینگن بنا به دلایل متعددی یکی از محبو‌ب‌ترین انواع ویزا محسوب می‌شود و روزانه عده بسیاری برای دریافت انواع ویزای شینگن مانند ویزای توریستی، پزشکی، تحصیلی و… به سفارتخانه‌های کشورهای عضو پیمان شینگن مراجعه می‌کنند.

البته شرایط دریافت ویزای شینگن اندکی دشوار است، از اینرو، بهتر است تا مراجعان قبل از مراجعه مستقیم به سفارت و ارائه درخواست کلیه شرایط مربوط به صدور ویزای مورد نظر را مطالعه و مدارک درخواستی را به صورت کامل تهیه کنند. همچنین، رزرو وقت جهت ارائه مدارک و انجام مصاحبه نیز از مراحل ضروری و غیرقابل اجتناب ویزای شینگن است.

از طرفی، اغلب کشورهای عضو پیمان شینگن جهت تسهیل مراحل صدور ویزا و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه مراجعان مراحل صدور ویزا شامل تحویل مدارک، ثبت اطلاعات بیومتریک و… را به دفاتر خدمات ویزا واگذار کرده‌اند. البته بررسی مدارک و تصمیم‌گیری نهایی در مورد نتیجه نهایی صدور ویزا بر عهده سفارت یا کنسولگری کشور مرجع صادرکننده ویزا است. 

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن

همه کشورهای عضو پیمان شینگن تقریبا مدارک یکسانی برای صدور ویزا از متقاضیان درخواست می‌کنند. البته تفاوت‌های اندکی نیز در جزییات وجود دارد و برای صدور ویزای بعضی از کشورها علاوه بر مدارک احراز هویت اصلی و وضعیت اقتصادی متقاضی، اسناد دیگری نیز مورد نیاز است. در ادامه، به معرفی الگوی مشترک مدارک موردنیاز برای ویزای شینگن و توصیه‌های مهم برای ارائه‌ صحیح و بدون نقص این مدارک می‌پردازیم.

 •  فرم درخواست ویزا که باید کامل و بدون نقص پر شده و همه‌ی محل‌های موردنظر امضاء شود.
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • دو قطعه عکس رنگی زمینه سفید و جدید مشابه با عکس گذرنامه (سایز عکس بسته به نوع سفارتخانه متفاوت است).
 • گواهی اشتغال به کار
 • سند مالکیت
 • پرینت حساب بانکی به اعضای هر نفر ۴۰ میلیون تومان با مهر و امضای شعبه
 • داشتن پاسپورت با سه ماه اعتبار بعد از تاریخ شروع سفر و حداقل دو صفحه‌ی خالی به همراه کلیه ویزاهای قبلی.
 • پرینت رزرو بلیط هواپیما (برگشت) که در زمان ورود به کشور مقصد به مأموران گمرک ارائه می‌شود. خرید بلیط برگشت تا قبل از تائید ویزا توصیه نمی‌شود.
 •  بیمه‌ درمانی مسافرتی با پوشش کامل خدمات درمانی از جمله معرفی بیمارستان‌های طرف قرارداد در کشور مقصد و تضمین برگرداندن شخص به وطن در صورت بروز فوریت پزشکی. شرکت بیمه‌ طرف قرارداد باید هزینه‌های درمانی تا سقف ۳۰ هزار یورو را تقبل کند و همین‌طور مورد تائید همه‌ی کشورهای پیمان شینگن باشد. قرارداد بیمه مسافرتی باید قبل از دریافت ویزا منعقد شود، ولی بهتر است محتوای آن به شکلی باشد که متقاضی در صورت عدم دریافت ویزا بتواند آن را لغو کند.

 

در مورد کودکان و افراد زیر سن قانونی، مدارک بیشتری موردنیاز است که به ترتیب زیر هستند:        

 • گواهی تولد
 • فرم درخواست ویزا امضاشده توسط پدر و مادر (اگر حضانت کودک به عهده‌ی یکی از والدین است، حکم رسمی دادگاه باید به همراه فرم درخواست ارائه شود؛ اگر کودک به‌تنهایی مسافرت می‌کند، حکم محضری رضایت والدین امضاشده توسط پدر و مادر یا کفیل قانونی باید به فرم درخواست پیوست شود).

گفتنی است کلیه مدارک باید دارای ترجمه رسمی باشند. همچنین، بسته به نوع ویزایی که برای آن درخواست می‌دهید یک سری مدارک دیگر نیز باید به همراه فرم درخواست ویزای شینگن ارائه کنید. در ادامه به اطلاعات کامل در مورد همه‌ی مدارک موردنیاز برای انواع مختلف ویزای شینگن می‌پردازیم.

درباره ویزای شینگن، مدارک لازم برای ویزای شینگن ، شرایط گرفتن ویزای شینگن ، کشورهای عضو ویزای شینگن ، فرم درخواست ویزای شینگن ، هزینه ویزای شینگن ، با مشاوران رزگشت تماس بگیرید.

Image result for VISA

دانشنامه گردشگری رز گشت

دانستنی های کانادا
معرفی برترین جاذبه های تایلند
هنگام سفر چه چیزهایی باید همراه خود داشته باشیم
جاذبه های گردشگری هند
بستن منو