معرفی برترین جاذبه های تایلند

تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین واقع در جنوب شرقی آسیاست. این کشور از شمال با برمه و لائوس، از شرق با لائوس و کامبوج، از جنوب با مالزی و خلیج تایلند، و از غرب با برمه و دریای آندامان همسایه‌است. زبان رسمی کشورتایلندی، پایتخت و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر آن بانکوک و مذهب حدود ۹۵ درصد مردم بودایی است. نام تایلند در زبان مردم محلی برگرفته از دو لغت Thi و Land می‌باشد که به معنای سرزمین حوری یا همان تایی است

 

.

از مکان های دیدنی تایلند می توان به :

معبد گراند پالاس

معبد گراند پالاس بانکوک از محبوب ترين مکانهای توريستي تایلند مي باشد که در قسمت قديمي و قلب شهر واقع شده است و معماري استادانه و باشکوه آن نمايان کننده معني واقعي شهر فرشتگان، بانکوک مي باشد. گراند پالاس در واقع مجموعه ای از بناهای مختلفی است که محل سکونت پادشاهان مختلف تایلند بوده است. این کاخ در غرب رودخانه بانکوک قرار دارد که به منظور حفاظت دور تا دور این کاخ را دیواری به طول 1900 متر کشیده اند.

روستای پای تایلند :

پای در میان افرادی که همیشه با کوله پشتی سفر می‌کنند مقصد محبوبی است. شما می‌توانید در آب‌های سفید آن قایق سواری کنید، از طریق جنگل‌های زیبای آن پیاده روی نمایید، فیل‌هایی را تماشا کنید که در رودخانه پای شنا می‌کنند، یا از چشمه‌های آب گرم پای لذت ببرید. برای اینکه حس سرزندگی و شادابی زندگی شبانه در این ناحیه را تجربه کنید، سری به جاده Raddamrong بزنید که در آن کافه‌ها فضای باز، نوشیدنی‌های ارزان قیمت و موسیقی زنده وجود دارد. برای اینکه از تاریخ آن نیز باخبر شوید از پل تاریخی جنگ جهانی دوم یا روستای چینی کوچک سانتیچون بازدید کنید. 

 

جزایر رویایی سیمیلان تایلند 

جزایر سیمیلان که به بهشتی برای غواصی و شیرجه و شنا معروف شده در کناره دریای آندامان در جنوب تایلند واقع شده. جزایر سیمیلان تایلند از یازده جزیره کوچک تشکیل شده وبا گشت و گذار در این جزیره رویایی با بی نظیر ترین مناطق جهان برای غواصی، شنا و شیرجه رو به رو خواهید شد. آبی آرام آبی و زلال در کنار سفید ترین شن ها و تماشای موجودات آبزی زیبا و رنگین.

 

جزیره ریلای تایلند

در این جزیره تمام امکانات رفاهی و خدمات آسایشی فراهم شده است که میتوانید حمام آفتاب بگیرید، شنا کنید و از فضای رمانتیک آن استفاده کنید.پارک های ملی خاویای برای بازدید از این پارک میتوانید گونه های جانوری متعددی  را ببینید و از آبشارهای زیبای آن  لذت ببرید

 

تورهای مرتبط

دانشنامه گردشگری رز گشت

دانستنی های کانادا
معرفی برترین جاذبه های تایلند
هنگام سفر چه چیزهایی باید همراه خود داشته باشیم
جاذبه های گردشگری هند